הזרקות למפרקים

הזרקות למפרקים

 רבים המקרים בהם האורטופד המטפל נתקל במטופלים הסובלים מכאב וסימפטומים שונים. טיפול בבעיות אורטופדיות בהזרקות קיים מזה זמן רב.  בדרך כלל מבוצעת הזרקה מקומית של חומרים. ההזרקה מבוצעת תחת אלחוש או הרדמה מקומיים. חלק מההזרקות משלבות חומרים מאלחשים בתוכן. 

הזרקות למפרקים פופולריות מאד בקרב ספורטאים שיש להחזירם לכשרות באופן מהיר ויעיל.

סוגי הזרקות

  1. טיפול של חסימת עצבים כטיפול בכאב והכנה לפעולות קטנות.
  2. הזרקה של סטרואידים.
  3. הזרקה של חומצה היאלורונית.
  4. הזרקה של גורמי ריפוי ביולוגיים – טסיות , גורמי גדילה ותאי גזע.  

מטרת ההזרקה בשלב הראשון הוא הקלת כאבים באזור הפתולוגיה. מטרה נוספת היא לעכב התדרדרות הבעיה והגורמים לכאב. מטרת העל היא להביא לריפוי ולהחזיר לכשרות מלאה את המטופל ובמהירות האפשרית. בעיקר כשמדובר בספורטאים מקצועיים שיש להחזירם לכשרות ספורטיבית ולמגרש – אך לא רק. חלק מההזרקות בהחלט מיועדות לתהליך של ריפוי וחלק אחר בעיקר להקלה על כאב. הזרקה עשויה להיות לתוך מפרק פגוע. או לאזור של דלקת כרונית בגידים. או לשרירים פגועים. החומרים וטכניקת ההזרקה משתנים מאזור לאזור. כך גם התהליך שלאחר ההזרקה וצפי השיפור.

לסיכום: 

הזרקות תוך מפרקיות יכולות לעזור בהפחתת הכאב ולעיתים אף לרפא את המפרק החולה תוך הימנעות מצורך בניתוח !  לא כל ההזרקות עוזרות לכל סוגי המטופלים ולכל סוגי הכאבים. לעיתים, אין מנוס מקבלת החלטה להתקדם לטיפול ניתוחי וההזרקה מהווה רק הקלה זמנית עד לביצוע הניתוח. 

הזרקות יכולות לגרום להקלה במקרים של מרפק טניסאים, דורבן ברגל, כאבים מגוונים במפרק הכתף והברך.  סוג ההזרקה ומטרתה יקבעו ע"י האורטופד במהלך הביקור. מרבית ההזרקות מבוצעות תחת אולטרסאונד.  צריך לזכור: לעיתים, אין מנוס מקבלת החלטה על פתרון ניתוחי והזרקה אינה הפתרון הנכון!

 

סוגי הזרקות למפרקים

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית

מהו הטיפול? הזרקת חומצה היאלורונית לטיפול בכאבים במפרקים, היא דרך פעולה ידועה בעולם הכאב. ומפאשרת תנועה חופשית יותר של המפרק.

קרא עוד ←
הזרקת סטרואידים

הזרקת סטרואידים

מהו הטיפול ? הזרקת סטרואידים נחשבת טיפול יעיל וזול בהקלת כאבים. סטרואיד הוא הורמון סינטטי. ישנם מספר סטרואידים מאושרים להזרקה. ניתן

קרא עוד ←
הזרקת PRP

הזרקת PRP

מהו הטיפול? אחת הטכניקות החדישות והמתקדמות לטיפול בפגיעות אורטופדיות הנה הטיפול בזריקות PRP. הזרקת PRP זהו טיפול חדשני הצובר תאוצה

קרא עוד ←
הזרקת אורתוקין

הזרקת אורתוקין

טיפול שמרני – הזרקת אורטוקין מהו הטיפול? הטיפול בהזרקת אורטוקין הוא טיפול ביולוגי חדשני. מטרתו הפחתה עד עצירה של תהליך

קרא עוד ←

 הערה: קיימות הזרקות רבות נוספות. שיטות דיקור מערבי לשרירים, הזרקת אפידורל, שימוש במריחואנה רפואית. ועוד שיטות רבות לאלחש כאבים ולריפוי. שיטות אלה נמצאות לעיתים בשימוש רופאי כאב. 

ניתן להגיע לרופאי כאב לאחר המלצת אורטופד מומחה, דרך קופת החולים.